Meciul de deschidere va fi cel dintre Italia şi Turcia, pe 11 iunie, pe Stadio Olimpico din Roma. Finala va avea loc la Londra, pe Wembley.

Grupele EURO 2020

  • Grupa A (Roma şi Baku): Turcia, Italia, Ţara Galilor, Elveţia
  • Grupa B (Copenhaga şi Sankt Petersburg): Danemarca, Finlanda, Belgia, Rusia
  • Grupa C (Amsterdam şi Bucureşti): Olanda, Ucraina, Austria, Macedonia de Nord
  • Grupa D (Londra şi Glasgow): Anglia, Croaţia, Scoţia, Cehia
  • Grupa E (Sevilla şi Sankt Petersburg): Spania, Suedia, Polonia, Slovacia
  • Grupa F (Munchen şi Budapesta): Ungaria, Portugalia, Franţa, Germania

EURO 2020 | Programul meciurilor

EURO 2020 | Meciurile din grupe

Vineri 11 iunie

  • Turcia – Italia (22:00, Roma, Grupa A)

Sâmbătă 12 iunie

  • Ţara Galilor – Elveţia (16:00, Baku, Grupa A)
  • Danemarca – Finlanda (19:00, Copenhaga, Grupa B)
  • Belgia – Rusia (22:00, St Petersburg, Grupa B)

Duminică 13 iunie

  • Anglia – Croaţia (16:00, Londra, Grupa D)
  • Austria – Macedonia de Nord (19:00, Bucureşti, Grupa C)
  • Olanda – Ucraina (22:00, Amsterdam, Grupa C)

Luni 14 iunie

  • Scoţia – Cehia (16:00, Glasgow, Grupa D)
  • Polonia – Slovacia (19:00, St Petersburg, Grupa E)
  • Spania – Suedia (22:00, Sevilla, Grupa E)

Marţi 15 iunie

  • Ungaria – Portugalia (19:00, Budapesta, Grupa F)
  • Franţa – Germania (22:00, Munchen, Grupa F)

Miercuri 16 iunie

  • Finlanda – Rusia (16:00, St Petersburg, Grupa B)
  • Turcia – Ţara Galilor (19:00, Baku,Grupa A)
  • Italia – Elveţia (22:00, Roma, Grupa A)

Joi 17 iunie

  • Ucraina – Macedonia de Nord (16:00, Bucureşti, Grupa C)
  • Danemarca – Belgia (19:00, Copenhaga, Grupa B)
  • Olanda – Austria (22:00, Amsterdam, Grupa C)

Vineri 18 iunie

  • Suedia – Slovacia (16:00, St Petersburg, Grupa E)
  • Croaţia – Cehia (19:00, Glasgow, Grupa D)
  • Anglia – Scoţia (22:00, Londra, Grupa D)

Sâmbătă 19 mai

  • Ungaria – Franţa (16:00, Budapesta, Grupa F)
  • Portugalia – Germania (19:00, Munchen, Grupa F)
  • Spania – Polonia (22:00, Sevilla, Grupa E)

Duminică 20 iunie

  • Italia – Ţara Galilor (19:00, Roma, Grupa A)
  • Elveţia – Turcia (19:00, Baku, Grupa A)

Luni 21 iunie

  • Macedonia de Nord – Olanda (19:00, Amsterdam, Grupa C)
  • Ucraina – Austria (19:00, Bucureşti, Grupa C)
  • Rusia – Danemarca (22:00, Copenhaga, Grupa B)
  • Finlanda – Belgia (22:00, St Petersburg, Grupa B)

Marţi 22 iunie

  • Cehia – Anglia (22:00, Londra, Grupa D)
  • Croaţia – Scoţia (22:00, Glasgow, Grupa D)

Miercuri 23 iunie

  • Slovacia – Spania (19:00, Sevilla, Grupa E)
  • Suedia – Polonia (19:00, St Petersburg, Grupa E)
  • Germania – Ungaria (22:00, Munchen, Grupa F)
  • Portugalia – Franţa (22:00, Budapesta, Grupa F)

EURO 2020 | Optimi de finală:

Sâmbătă 26 iunie

  • 1: 2A – 2B (19:00, Amsterdam)
  • 2: 1A – 2C (21:00, Londra)

Duminică 27 iunie

  • 3: 1C – 3D/E/F (19:00, Budapesta)
  • 4: 1B – 3A/D/E/F (22:00, Sevilla)

Luni 28 iunie

  • 5: 2D – 2E (19:00, Copenhaga)
  • 6: 1F – 3A/B/C (22:00, Bucureşti)

Marţi 29 iunie

  • 7: 1D – 2F (19:00, Londra)
  • 8: 1E – 3A/B/C/D (22:00, Glasgow)

EURO 2020 | Sferturi de finală

Vineri 2 iulie

  • sfert 1: câştigătoarea optimii de finală 6 – câştigătoarea optimii de finală 5 (19:00, St Petersburg)
  • sfert 2: câştigătoarea optimii de finală 4 – câştigătoarea optimii de finală 2 (22:00, Munchen)

Sâmbătă 3 iulie

  • sfert 3: câştigătoarea optimii de finală 3 – câştigătoarea optimii de finală 1 (19:00, Baku)
  • sfert 4: câştigătoarea optimii de finală 8 – câştigătoarea optimii de finală 7 (22:00, Roma)

EURO 2020 | Semifinale

Marţi 6 iulie

  • semifinala 1: câştigătoarea sfertului 2 – câştigătoarea sfertului 1 (22:00, Londra)

Miercuri 7 iulie

  • semifinala 2: câştigătoarea sfertului 4 – câştigătoarea sfertului 3 (22:00, Londra)

EURO 2020 | Finala

Duminică 11 iulie

  • câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (22:00, Londra)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.